CH.JCH. Jigoloh de Korrantoh

Bonjour. Je m'appelle Jigoloh de Korrantoh. 
 
Co-owner of Jigoloh is my beloved boyfriend.
 

Dátum narodenia/date of birth: 03.07.2014

O:   HUPANQIH DE KORRANTOH                     M:  BIKINI DE LUNA CAPREZA

Import: Francúzsko / France

Chovateľ/Breeder: Estelle Antoni Koch     Majiteľ/Owner:  Ing. Michaela Kravcová

Výška/height: 40 cm

Dĺžka/length: 41 cm

Váha/weight: 

Jigoloh, alebo zdomacnene Žeryk je našim novým prírastkom. Veľmi sa z neho tešíme a veľmi pekne ďakujem chovateľke Estelle Antoni Koch za to, že môže byť súčasťou našej svorky. Je to vytúžený psík, s ktorým nás budete vídať často na výstavach. Povahovo je veľmi priateľský, občas až príliš :-), je zábavný a rád vymýšľa, čo by mohol vyviesť. Miluje ľudí, zvieratká a iné psy a je to zberateľ.... zbiera všetko, čo nájde vonku na prechádzke.
 
Tak vitaj Jigoloh.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jigoloh, or familiaris Jeryque, he´s new member in our kennel. We are very happy from him and I would like to thank Estelle Anthoni Koch for this male. 
Our story has the name:  when your dream came true .... he was my dream, I tried to find good male, with good blood, perfect exterier, good temperament. And we found him with Estelle. He is very friendly, sometimes more than usually :-D :-D, very funny and he is very smart, but at this moment he´s "small" rebel :-) :-). He loves people, children, other animals, other dogs, and he´s collector, he collects everything what he finds... I hope and trust, he will be succesfull on dogshows too. 
 
So welcome Jigoloh. 
 
 
PEDIGREE: