CH. JCH.Centehua Sapa Inka

                 

Dátum narodenia/date of birth: 18.12.2010

O: Ezo du Paye Gabaye                        M: Chimbu Ocllo Měsíční Květina

Import Česká republika

Chovateľ/Breeder: Ivana Straková        Majiteľ/Owner:  Ing. Michaela Kravcová

Výška/height: 39 cm

Dĺžka/length: 40 cm

Váha/weight: 

Centehua alebo "Centy, Cenťásek, Tishka" prišla do môjho života ako naplnenie sna.  Výškovo sa radí medzi malých peruáncov. Od prvého dňa si neskutočne padla do oka so všetkými členmi svorky. Miluje prítomnosť ľudí a je to riadny maznák. Jej hobby je hladkať, hladkať, hladkať. Keďže jej profesionálny učiteľ je Leontynka, samozrejme prieberčivá v papaní je aj ona :-). Je to veľmi aktívna, hravá fenka, milujúca celú rodinu, deti a beh. Rada podpichuje do basetov, ktorým ťahá uši a potom pred nimi uteká. Jej výstavná kariéra sa rozbieha v tomto čase a prajem jej veľa šťastia. Ďakujem Ivanke Strakovej a jej ch.stanici Sapa Inka za túto nenahraditeľnú psiu slečnu. Verím, že k nej pribudne onedlho ďalší peruánček.

Stručne o plemene: Peruánsky naháč je ušľachtilý, hrdý pes, ktorý je neuveriteľne oddaný svojmu pánovi. Je pokojný, svoj štekot prejavuje minimálne. K cudzím ľuďom sa chová rezervovane, až odmerane. Je to citlivý a vysoko inteligentný pes, účenlivý. Je veľmi prítulný, rád sa mazná, čo je príjemné, vzhľadom k jeho teplej koži. Je prekvapivo pohyblivý, výnikajúci na rôzne psie športy. Nadovšetko miluje slniečko a vyhrievanie sa na ňom.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Centehua or "Centy, Centasek, Tishka" came to my life like fulfillment of a dream. Her high is 39 cm, so she´s small size. From the first day, she was member of pack. She loves the presence of people and she´s really pet. Her hobby is to caress, to caress, to caress. Her teacher is our Leontynka, so she´s very choosy in food :-). She´s very active, playful female, she loves all our family, children and running. She makes fun with our bassethounds, she is pulling their ears and after she gets in front of them. Her career on dogshows is on beginning, but I wish her good luck. Thanks to Ivana Strakova and her kennel Sapa Inka for this irreplaceable female. I hope, in the future I´ll have more peruvian dogs.

 

 

PEDIGREE: