CH. JCH. Leontýnka Buddhuv Chin

                         

Dátum narodenia/Date of birth: 11.5.2009

O: CH. Rokishi Stříbrný drak                                    M: Reiko Wamia Untis

Import Česká republika

Chovateľ/Breeder: Stanislav Janíček                         Majiteľ/Owner: Ing. Michaela Kravcová

 

Leontýnku mi zavial do cesty osud úplnou náhodou. Dlho som zvažovala obstarať si toto plemeno, ktoré nie je na Slovensku celkom bežné. Nakoniec sme si doviezli  domov Leu ako polročnú, aktívnu a veľmi atraktívnu fenečku vo vzácnej červenobielej farbe. Od prvého okamihu som sa zamilovala do tej malej tváričky. Hovorí sa, že japan chin je vlastne "mačkopes" a to je pravda. Nádherný, elegantný pohyb pripomínajúci mačku je neprehliadnuteľný. Taktiež rôzne zvuky, ktoré japončík vydáva pripomínajú mačacie zvuky. Leontýnka žne úspechy na výstavách národných i medzinárodných. Je to veľmi dobré a rozumné dievča a hoci má mlsný, prieberčívý jazýček, ju nadovšetko milujeme... Chcem sa poďakovať pani Hane Janíčkovej a jej ch.staniciam Untis, Buddhuv Chin, za každú odbornú pomoc a za vedenie pri vystavovaní Leontýnky. Taktiež za rady od ch. stanice Z Podhájske chaloupky, v ktorej pôsobí Leontýnkin brat Leonek - pani Jane Pechanovej. Ďakujem aj neznámej rodine, vďaka ktorej poznám toto plemeno od svojich siedmich rokov, keď som prvykrát videla tohto psíka s nadhernými srdcovými ušami, pôvobnou chôdzou, nádhernou srsťou.

Stručne o plemene: Japan chin je prítulný a veselý pes s nekomplikovanou povahou. Veľmi rád býva stredobodom pozornosti a cení si prítomnosť svojho pána. Je poslušný a hravý, no nie prehnane. Šteká veľmi zriedka, preto je ideálnym spoločníkom do bytov. Vôbec nemá problém s ostatnými psami. Veľmi dobre si rozumie s deťmi, ale kvôli jeho malému, krehkému telíčku sa neodporúčajú tvrdšie hry. Je nenáročný na miesto, ani na kvantitu stravy,  avšak jeho srsť si vyžaduje dostatok pozornosti každý deň. Stačí len pár minút, rozčesať a je to. Je výborný spoločník, ktorý sa rýchlo prispôsobí chodu každej domácnosti.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Leontynka came to my life... it was just a coincidence. I wanted to buy this breed very long time. In Slovakia is this breed not so famous. Leontynka was six months old, when she came, she was very active and atractive female with very rare red and white colour. From the first time I was fallen in love to this small face. Japan chin is like "catdog" and it´s true. Beautiful and elegant moving like cats. Japan chin can make a lot of funny sounds like sounds of cat. Leontynka is succesful on national and international dog shows. She´s very clever girl. I would like to thank to Hana Janickova and her dog kennels Untis and Buddhuv Chin for all knowledges and help. The same I send big thank to kennel Z Podhajskej chaloupky to Jana Pechanova. In her kennel is brother of Leontynka, Leonek. I also thank the unknown family, thanks to which I know the breed from its seven years old when I first saw this little dog with a wonderful heart ears, pôvobnou walking, beautiful coat.

 

PEDIGREE: